Pierwszy dzień w nowej szkole jest z pewnością stresujący dla każdego ucznia, ponieważ stanowi to wielkie przeżycie. Przyjście do nowej szkoły oznacza bowiem wejście w zupełnie nowe środowisko, w którym chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie.

Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi już w czasie wakacji przeżywa swój pierwszy dzień w nowej szkole. Warto przygotować się do takiego dnia, aby uniknąć kłopotów i niezręcznych sytuacji.

Dobre pierwsze wrażenie jest bardzo ważne

Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to ludzie z pewnością zwrócą uwagę na Twój wygląd i ubiór. Warto więc wyglądać schludnie, ale normalnie. Należy też pamiętać o uśmiechu. Dzięki temu inne osoby będą wiedzieć, że jesteś nastawiony lub nastawiona przyjaźnie.

Nie udawaj kogoś innego niż jesteś i pokonaj nieśmiałość

Zachowuj się swobodnie i bądź sobą. Naturalne zachowanie to podstawa. Nie staraj się nikogo na siłę zachwycać swoim charakterem lub zachowaniem. Warto też podejść do swojej klasy, spytać kolegów i koleżanki o ich imiona, zainteresowania, itp. Pomagaj swoim kolegom i koleżankom, gdy tego potrzebują, ale nie próbuj się podlizywać.

Istotną sprawą jest również słuchanie nauczycieli i wykonywanie swoich obowiązków. Dzięki temu można uniknąć „zaszufladkowania” (np. jako ucznia sprawiającego problemy) i związanych z tym problemów przez kolejne lata nauki.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.